Ansatte i Mission Østs hovedkvarter

København

Kim Hartzner – generalsekretær – kim.hartzner@missioneast.org

Monika Radziejewska – PA til generalsekretæren – monika.radziejewska@missioneast.org

Hans-Jørgen Knudsen – vikarierende direktør – hans-jorgen.knudsen@missioneast.org

Vibeke Hauge Førrisdahl – direktør for kontoret i København (på barsel) – vibeke.forrisdahl@missioneast.org 

 

Kommunikation

Karen Bendix – communications manager – karen.bendix@missioneast.org +45 53 52 14 88

Ulla Holm – kommunikationsmedarbejder – ulla.holm@missioneast.org

Michael Schmidt – kommunikationsmedarbejder (digital) – michael.schmidt@missioneast.org 

Svend Løbner – pressekonsulent – svend.lobner@missioneast.org 

Rikke Melson Jürgensen – grafisk designer – rikke.melson@missioneast.org

 

Fundraising

Majken Samsøe – fundraising manager – majken.samsoe@missioneast.org – +45 39 48 20 47

Jens Marcussen – fundraiser – jens.marcussen@missioneast.org

Anne Sofie T. Østergaard – fundraiser –  sofie.t.ostergaard@missioneast.org

Julie Anna Eskesen – database medarbejder –  julie.eskesen@missioneast.org 

 

Administration

Bolette Knigge-Olsen – bogholder og administrationsansvarlig – bolette.knigge-olsen@missioneast.org – +45 39 61 20 48

Kontakt kontoret, hvis du har lyst til at være frivillig: admin@missioneast.org

 

Bruxelles

Programmer

Peter Drummond-Smith – programdirektør 

Mags Bird – strategisk rådgiver 

Kendrah Jespersen – kvalitets- og læringsansvarlig / programleder, Nordkorea

Alex Ramos-Peña – programleder, Nepal og Myanmar

Joohi Haleem – programleder, Afghanistan

Maryse Tanis – programleder, Armenien og Tadsjikistan

Surayo Yuldasheva – programleder, Irak

 

Økonomi

Nazik Avagyan – økonomidirektør

Mathieu Munoz – bogholder 

Stephania Morales – bogholder 

 

HR

Nicky Davies-Jones – HR-direktør

 

IT

Richard Peppiette – supportchef