Ansatte i Mission Østs hovedkvarter

København

Peter Drummond-Smith – konstitueret generalsekretær

Hans-Jørgen Knudsen – konstitueret kontorchef

 

Kommunikation

Karen Bendix – communications manager – karen.bendix@missioneast.org +45 53 52 14 88

Ulla Holm – kommunikationsmedarbejder – ulla.holm@missioneast.org

Michael Schmidt – kommunikationsmedarbejder (digital) – michael.schmidt@missioneast.org 

Rikke Melson Jürgensen – grafisk designer – rikke.melson@missioneast.org

Svend Løbner – journalist (freelance) 

 

Fundraising

Majken Samsøe – fundraising manager – majken.samsoe@missioneast.org – +45 39 48 20 47

Jens Marcussen – fundraiser – jens.marcussen@missioneast.org

Fie T. Østergaard – fonds- og institutionel fundraiser –  fie.t.ostergaard@missioneast.org

Julie Anna Eskesen – database medarbejder –  julie.eskesen@missioneast.org 

Kim Hartzner – fundraiser – kim.hartzner@missioneast.org

 

Administration

Bolette Knigge-Olsen – bogholder og administrationsansvarlig – bolette.knigge-olsen@missioneast.org – +45 39 61 20 48

Maria McGrail – administrationsmedarbejder og personlig assistent  –  maria.mcgrail@missioneast.org

Kontakt kontoret, hvis du har lyst til at være frivillig: admin@missioneast.org

 

Bruxelles

Programmer

Peter Drummond-Smith – programdirektør 

Alex Ramos-Peña – programleder, Nepal og Myanmar

Joohi Haleem – programleder, Afghanistan

Kendrah Jespersen – kvalitets- og læringsansvarlig

Mags Bird – program og strategisk rådgiver

Rebecca Zorn – ansvarlig for katastrofeberedskab

Surayo Yuldasheva – programleder, Irak

Claudia Giampietri – programleder

Ebba Nygren – programassistent 

 

Økonomi

Jill Talmage – økonomidirektør

Mylene Molas – økonomi manager

Mathieu Munoz – bogholder 

Stephania Morales – bogholder 

Yassin Rkiouak – økonomi assistent

 

HR

Nicky Davies-Jones – HR-direktør

Maryse Tanis – HR-medarbejder

 

IT

Richard Peppiette – supportchef